יוזמות קהילתיות מגניבות של תושבים מכל העיר

בגינה מתקיימות פעילויות קהילתיות רבות, חלקן מפתיעות, שיוזמים תושבים, גם כאלה שלא פעילים בגינה ולא גרים בהכרח בשבונות הסמוכות אליה. זאת לצד יוזמות רבות של פעילות ופעילי בגינה עצמם. לקריאה על יוזמות של פעילי הגינה לחצו כאן.

יוזמות של תושבים מכל העיר כללו במשך השנים את מקהלת "הרמוניקה" שהתאמנה בגינה, מפגשי תרגול של קבוצות תיאטרון, יוזמות מפגש של היכרות וחיבור בין צעירים, מפגשי השקה של ספרי שירה, קבלות שבת חודשיות ומפגשי תרגול צ'יקונג, פלדנקרייז ויוגה-טאי-צ'י. הנה כמה יוזמות כאלה, שחלקן ממשיכות להתקיים גם כיום, כולן ללא תשלום:

שרים ביחד עם "גוד שבס"

חבורת "גוד שבס" היא קהילת נגנים וזמרים ששרים ביחד על הדשא בשכונת ניות בימי שישי בצהרים. בחודשי החורף הם נפגשים ושרים בגינה הקהילתית עד סמוך לפני כניסת השבת. הם שרים שירים ישראליים ולועזיים פופולאריים והמפגשים פתוחים לכולם.

קבוצת תיאטרון אימפרוביזציה

מדי שבוע נפגשת בגינה קבוצת חובבי משחק ולומדים ומתרגלים תיאטרון אימפרוביזציה. הקבוצה גם הופיעה בגינה במסגרת פסטיבל שקיימנו באביב שנת 2023, להנאת כולנו.

קבוצת תיאטרון של בני נוער יהודים וערבים

אחת היוזמות היפות שהתקיימה בגינה היתה של קבוצת תיאטרון נוער יהודית-ערבית שנפגשה בגינה מדי שבוע לפעילות יצירתית משותפת. יוזם והוביל את הפרויקט איש התיאטרון אדם יכין מתיאטרון האיל המרקד. בפעילות השתתפו בני נוער בגילים 14-18 והיא סיפקה להם הזדמנות למפגשים שהם גם כיף, גם לימוד תיאטרון וגם הזדמנות למפגש בין-תרבותי יצירתי ומעמיק.

מפגשי נ.ל.פ. בראי התנ"ך

מפגשי שיח חודשיים המתקיימים בגינה בהובלת אילן שרפי.

הפעלות צ'יקונג, פלדנקרייז ויוגה-טאי-צ'י

שלוש מפעילות הגינה יזמו מובילות מחודש אוקטובר 2023 תרגולים שבועיים של צ'יקונג, פלדנקרייז וטאי-צ'י בגינה שפתוחים לכולם. הנה תמונות מהפעלות אלה:

קבוצת קריאה ברוסית

מדי שבוע נפגשת בגינה קבוצת דוברי רוסית לשיחה על ספרים וספרות ברוסית. יוזמה מקסימה.

מפגשי חיבור בין ישראלים ועולים חדשים

זוג צעיר יזם מפגשים שבועיים בגינה במטרה לחבר בין צעירים ישראלים וצעירים עולים חדשים כדי לסייע לעולים להיקלט בחברה הישראלית.

מפגשי היכרות

זוג צעיר אחר מתושבי השכונה יזם בגינה מפגשי היכרות קהילתיים בהשתתפות צעירים מכל העיר במטרה לעזור לחברות ולחברים שלהם למצוא זוגיות. תמונה מאחד המפגשים:

מפגשי השקת ספרי שירה

בגינה נערכו מפגשים רבים להשקת ספרי שירה, חלקם בשיתוף עם "משיב הרוח" וחלקם יוזמה של משוררים תושבי העיר. בחודש מרץ 2024 (20 במרץ בשעה 17:00) מתוכנן מפגש השקה מאוחרת של שני ספרי שירה של המשוררת איילת שמעוני: "כשהשמש נרדמת לפני השקיעה" ו"מעוף הלילית".

מפגשי קבלת שבת

אחת לחודש מתקיימים בגינה מפגשי קבלת שבת ביוזמת קהילה צעירה, המשלבים תפילה ושירה.

מפגש נשים ערביות שלומדות עברית

קבוצת נשים ערביות שלמדו עברית בהדרכת תושבת ותיקה בשכונה במסגרת תכנית קהילתית, קיימה בגינה בחודש מאי 2022 מפגש סיום מהנה ומרגש:

הפעלות עם ילדים ומשפחות צעירות

בגינה מתקיימות לעתים קרובות הפעלות לילדים ולמשפחות צעירות ביוזמת משפחות וגני ילדים, חלקן על רקע שביתה בבתי הספר ובגני הילדים, המלחמה בעזה ועוד. הנה תמונות מפעילות שנערכה בזמן שביתת בי ספר וגנים שכללה הצגה לילדים וסדנת תבלינים עם סיור ליקוט ברחבי הגינה:

זו תמונה של ילדי גן המבקרים ופועלים מדי שבוע בגינה:

כתיבת תגובה