פעילי הגינה מובילים יוזמות ופרויקטים קהילתיים

רבים מפעילי הגינה נותנים ביטוי לכישוריהם ולניסיונם ומובילים יוזמות ופרויקטים קהילתיים, כל אחד בתחום התמחותו וניסיונו. כך כולנו נהנים ומי שמובילים את היוזמות מממשים יכולות וחלומות שלהם עצמם. בדרך כלל זה קורה בימי חמישי אחרי הצהרים, כחלק ממפגש הפעילות השבועי שלנו, או במפגשים ואירועים מיוחדים שאליהם מוזמנים כל תושבי השכונה.

בשנת השמיטה האחרונה הרחבנו את הפעילויות האלה והן התקיימו כמעט מדי יום חמישי כמעין תחליף לחלק מהעבודה בגינה. מתחילת המלחמה באוקטובר 2023 הרחבנו מאד את הפעילויות שמובילים פעילי הגינה כדי לאפשר לתושבים להשתתף בפעילויות מעודדות שתורמות לבריאות הפיזית והנפשית. למידע נוסף על פעילויות קהילתיות שיזמנו ומובילים פעילים במהלך המלחמה לחצו כאן

דוגמאות להפעלות ופרויקטים שמובילים פעילי הגינה

הנה דוגמאות לפעילויות שהובילו ומובילים פעילי הגינה בהתנדבות, כולן פתוחות לכל התושבים:

*נעמי ס. יזמה הסבה של עץ המשאלות בכניסה לגינה כך שישמש להזדהות עם החטופים בעזה ובני משפחותיהם, עם סרטים צהובים ופתקי משאלות והזדהות שתושבים הקדישו ותלו. נעמי גם יזמה ומכינה לוח פעילויות חודשי בגינה המשמש את המבקרים בגינה.

*נעמי ז. וחוה הובילו פרויקט גדול של הכנת מוצרים מצמחי התבלין בגינה בשם "המכשפה הירוקה".

*דינה הובילה מדי שנה סדנאות יצירה של גופי תאורה מחפצים ממוחזרים בשיטות מגוונות שאותם אננו תולים מדי שנה בחנוכה על עצי הגינה.

*אלן מתעד במצלמתו את הפעילויות בגינה, הוביל סדנת צילום בסלולרי ובהמשך העמיד תערוכת צילומים שלו של מראות טבע בגינה.

*רבקה מרכזת דוכני חלוקת עודפי ירקות ופירות שנאספו בשוק הסיטונאי בשיתוף עם "מצילות מזון".

*ישראל מוביל אירועים קהילתיים גדולים בט"ו בשבט עם סדר ט"ו בשבט, בפורים עם קריאת מגילה, בשבועות עם חגיגת ביכורים, בסוכות עם הקמת סוכה ועוד.

*שלהב מקיימת בגינה זה שנים תרגול צ'יקונג פעמיים בשבוע ומובילה את "סיירת" איסוף עלים יבשים ברחבי העיר שמשמשים להכנת קומפוסט במתקני הקומפוסט בגינה.

*ריזה מקיימת מתחילת המלחמה תרגולי פלדנקרייז פעמיים בשבוע ויונית מתרגלת יוגה-טאי-צ'י גם כן מתחילת המלחמה.

*ג'יל, צבי וריזה מובילים את פרויקט מיחזור הקומפוסט בגינה, המשלב תושבים רבים שמביאים לגינה פסולת אורגנית ואנחנו מכינים ממנה דשן לגינה.

*נעמי ל. ערכה בגינה תערוכת רישומים שציירה של פעילי הגינה בעבודתם ושל מראות ואנשים בגינה.

*ליאורה מקריאה מעת לעת סיפורים קצרים שתרגמה מאנגלית לעברית ואמיר קיים הדרכה על המערכת הסולארית הייחודית שהקמנו בסככה הסולארית הקהילתית בגינה.

*פרנסאוז יזמה והובילה מפגש על פתרון חלומות דוברי הצרפתית.

רוצים להכיר את פעילי הגינה – לחצו כאן

הנה תמונות מכמה יוזמות והפעלות שמובילים פעילי הגינה:

כתיבת תגובה