רישומים אמנותיים מהגינה שציירה פעילה בגינה

לרבים מפעילי הגינה כשרונות ותחביבים מגוונים, חלקם באים לביטוי בחיי היומיום בגינה וחלקם מתגלים באופן מפתיע ולא צפוי. מוצרי "המכשפה הירוקה" הם תוצר יצירתי של פעילות בגינה, הסככות בגינה תוכננו על ידי אחת מפעילות הגינה, גופי תאורה לחנוכה וקישוטים ומתקנים לחגי פורים ושבועות הוכנו על ידי פעילה אחרת בגינה, כל התמונות והסרטונים שמתעדים את הפעילות בגינה צולמו על ידי חובבי צילום מבין הפעילים בגינה ועוד.

נעמי, פעילה בגינה, ציירת מוכשרת, תעדה את הפעילות בגינה ובסביבותיה בסדרת ציורים מקסימים. לאחד מהם היא צרפה את הטקסט ששיתפה בפייסבוק:

"אמי ואבי נישאו בתחילת מלחמת העולם השניה ומיד אחר כך הצטרף אבי לבריגדה היהודית בצבא הבריטי כדי להלחם בנאצים. אמי נשארה בארץ ישראל, ובהיעדר סלולרי עם מצלמה ווואצפ, שלחה לו מכתבים ובהם רישומים בגיר צבעוני על בריסטול שחור, המתארים פכים קטנים מחיי היום יום בבית ובשכונה אשר בתל אביב הקטנה. בתום המלחמה חזרו הרישומים ארצה ונאגדו ליומן מצויר יפה כל כך ונוגע ללב. כשראיתי את היומן הזה השתאיתי לנוכח יכולתה של האמנות לחולל את הקסם ההופך את הבנאלי והיום יומי לשירת הלב. היום, שמונים שנים אחרי, אני מוצאת את עצמי רושמת פכים קטנים מחיי הגינה הקהילתית שלי, המהלכת עלי קסם וגורמת ללבי לשיר".

 הנה רישומים מעשה ידיה של נעמי, חלקם רישומים חדשים שרשמה במהלך חופשה באיטליה….:

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. צביה זמירי

  איזה יופי!!!

 2. סימה

  ציורים כל כך יפים 🙂

 3. הלה

  תמונות רגישות ונותנות רוגע

 4. לאה

  מאד מרגש. תודה על ההזדמנות לראות את התמונת והרישומים היפים.

 5. Oriana Lampart

  איזה יופי, נעמי!

 6. יעל שילה

  נעמי (איזו נעמי?) , רישומים פשוט מקסימים. תודה לך

 7. צביה זמירי

  רישומים מקסימים וטקסט מרגש!

 8. Liora Herzig

  מה אומר ומה אדבר – נפלא.
  ליאורה הרציג

 9. אורנה הררי

  פשוט מקסים! לראות את הציורים ולהרגיש כאילו אנחנו שם..
  מחכים לפעילות הבאה!

  1. menahelgina

   תודה רבה! חג שמח

 10. יורם טל

  היי נעמי, ציורים מרשימים המתארים בכשרון רב את האוירה והיופי הגלום בגינה. אין ספק, פנינת טבע בה מוצגים ציוריך מהווה נקודה המחייבת ביקור.

  1. menahelgina

   תודה רבה וחג שמח!

 11. אפרת אסף

  מקסים. תודה על השיתוף