הגינה הקהילתית נערכת לשנת שמיטה

מצוות השמיטה היא מצווה חברתית-סביבתית שמזמינה אותנו לעצור ולהיזכר בדברים שחשובים לנו באמת. זו הזדמנות להתבונן מחדש על סביבתנו האישית והחברתית, לחשב מסלול מחדש.

אחת לשבע שנים שומטים את הקרקע, כלומר לא מעבדים את האדמה. נותנים לאדמה מנוחה במשך שנה ללא התערבות אנושית אינטנסיבית וכך היא מתאוששת ושומרת על פוריותה. רעיון השמיטה עולה בקנה אחד עם רעיון מעולם הפרמקלצ'ר שדוגל במנוחה לקרקע כחלק ממחזור החיים של הגינה.

אנחנו בגינה הקהילתית רואים בשנת שמיטה הזדמנות להתבונן מחדש על הגינה ועל עצמנו כקהילה פעילה – להתאים את טיפוח הצמחיה בגינה ואת מתקני הגידול בה לעקרונות שמיטה, לשפר את תשתיות הגינה וליזום פעולות שתגבשנה אותנו כקהילה ותתרומנה לסביבתנו. אנחנו עדיין זוכרים שאת שנת השמיטה הקודמת ניצלנו כדי לשקם את בריכת הנוי ההיסטורית הגדולה בגינה – פרויקט קהילתי גדול מאד ששדרג את הגינה ומתחם המוזיאון כולו ותרם לגיבוש שלנו כקהילה. נראה מה מזמנת לנו בגינה שנת השמיטה תשפ"ב….

ברכת נוי היסטורית ששיקמנו בשנת שמיטה קודמת

מרכז הגינות הקהילתיות בירושלים הכין חוברת הסבר והדרכה לגבי תכנון שנת שמיטה בגינות הקהילתיות. אתם מוזמנים לעיין בה וללמוד ולקבל רעיונות איך להתנהל בשנת השמיטה הקרובה בבית, בגינה הביתית שלכם ובגינה קהילתית בסביבתכם. לכניסה לחוברת לחצו כאן

הנה הקלטה ממפגש על היערכות לשנת שמיטה בגינות הקהילתיות שנערך ב"זום" ב-20 בינואר. הדברים עשויים לעניין גם אתכם:

כתיבת תגובה