מפגשי שבת בגינה

מדי חודש מתקיים בגינה מפגש הרצאה בשבת. סביב מפגשי השבת התגבשה קהילת תושבים מרחבי העיר ומחוצה לה שמונה מעל מאה משתתפים. עבורם מדובר במפגש שמשלב הרצאה יחד עם מפגש חברתי. המרצים במפגשים הם מומחים ואנשי אקדמיה מובילים בתחומם שמשתתפים בהתנדבות כעשייה קהילתית.

בחודש ינואר 2023 התארחה בגינה פרופ' חמוטל בר-יוסף – משוררת, סופרת, מתרגמת וחוקרת ספרות – שדברה על שירים על אהבה בגיל מתבגר:

בדצמבר 2022 התארח בגינה פרופ' אריאל הירשפלד מהאוניברסיטה העברית ששוחח על הגששים: "חוח צחוק בין שושני הבכי" – ראו תמונות:

בחודש נובמבר 2022 התארח בגינה פרופ' יורם עשת מהאוניברסיטה הפתוחה והרצה על הנושא: "רמאות והגינות – על תופעת הונאות בבתי הספר".

באוקטובר 22 התארח בגינה ד"ר יוסי קוגלר שסיפר על יחסו של דוד בן גוריון לתופעת האנטישמיות – ראו תמונות:

בספטמבר 2022 ארחנו את ד"ר גד אלכסנדר מאוניברסיטת בן גוריון שסיפר על "הומור בזמן קורונה". הנה סרטון עם הקלטה מהמפגש (הסרטון לא ערוך):

בחודש אוגוסט 2022 קיימנו מפגש הרצאה בנושא: "שירים על הארץ – אורי צבי גרינברג, אברהם שלונסקי ואסתר ראב". ארחנו את פרופ' חמוטל בר יוסף – משוררת, סופרת, מתרגמת וחוקרת ספרות:

בחודש יוני 2022 ארחנו את יעלה אביטל, זמרת ומרצה באקדמיה למוזיקה בירושלים, שדברה על המוזיקה הקלאסית האירופית בתקופת הרנסנס והבארוק. המפגש התקיים במסגרת פרויקט "מוזיקה בטבע" שכלל מפגשי הרצאה ומופעי מוזיקה בגינה. עוד פרטים

בחודש מאי 2022 ארחנו את פרופ' אריאל הירשפלד ששוחח על שירי טבע – הדרך לצאת מהעצמי:

בחודש פברואר 2022 ארחנו את ד"ר רני יגר שסיפר על תולדותיו ושירתו של אברהם שלונסקי:

בחודש דצמבר 2021 ארחנו את ד"ר אלדד ברין שסיפר על תולדותיו וגלגוליו של בית המצורעים:

בחודש אוקטובר 2021 ארחנו את פרופ' יורם עשת בנושא: "האדם החושב בעידן הדיגיטלי" ובחודש נובמבר התארח בגינה פרופ' אריאל הירשפלד שדיבר על שירו של שאול טשרניחובסקי "האדם אינו אלא".

בספטמבר 2021 ארחנו את פרופ' חמוטל בר-יוסף שדברה על סוד עמידותה של שירת לאה גולדברג:

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רותי זקוביץ

    תודה רבה על המפגש הנפלא עם חמוטל בר יוסף!