מופע עם הזמרת יעלה אביטל: "כשספר ושירה נפגשים"

"כשספר ושירה נפגשים" – מופע מוזיקלי אינטימי בגינה הקהילתית ביום חמישי, 10 במרץ 2022 בשעה 17:00. המפגש יכלול מופע שירה של הזמרת יעלה אביטל בליווי הגיטריסט רועי חן וקריאת קטעים מספרה של צביה אביטל (אמה של יעלה אביטל) "הרוחות של שיח ג'ראח". יעלה אביטל מופיעה בקונצרטים ורסיטלים בישראל ובחו"ל ברפרטואר מגוון של יצירות קלאסיות מתקופת הבארוק עד ימינו ושל שירים ממיטב הזמר העברי.

המופע יתקיים בסככת "קפה גינתי" בגינה הקהילתית.

הספר "הרוחות של שייח ג'ראח" זכה לביקורות נלהבות, כונה "הפמניזם של השכונה", והועמד לפרס ספיר. זהו רומן ספרותי על השנים של קום המדינה בשכונת שיח ג'ראח בירושלים, שמתאר את הקשר בין הזהויות האשכנזיות מזרחיות וערביות, קשרי האהבה והכעס החוצים גבולות של דת ולאום.

לולו, גיבורת הספר, היא בעצם כדור משחק המתגלגל מיד ליד. חייה הם סדרה מתמשכת של ייסורים ושל תהפוכות גורל, אבל היא מפתחת מנגנונים של חתרנות והתנגדות, ומסרבת להשלים עם גורלה. היא מגיעה לפלסטינה כשבאמתחתה התנ"ך, הקוראן והברית החדשה בתקווה שספרים אלה יעזרו להערים על גורלה ובבוא העת ידביקו את ילדיה בתשוקה להשכלה. הדמויות המתוארות בספר בצבעים עזים נעות בין דמיון למציאות ובין רגעי צחוק ותקווה לרגעי כאב.

כתיבת תגובה