השנה חוגגים ט"ו בשבט בחוג המשפחה והחברים

חגיגת ט"ו בשבט היא מסורת רבת שנים בגינה. עד השנה חגגנו עם עשרות משפחות מהשכונה ומחוצה לה בפעילויות יצירה, בסיורים ובהמשך התכנסנו לסדר ט"ו בשבט, עם חידונים לילדים ושירה ביחד. בט"ו בשבט אנחנו גם מציינים יום הולדת לגינה והשמחה גדולה שבעתיים… כל זה, כמובן, לא אפשרי השנה בגלל המגבלות שמכתיבה מגיפת הקורונה.

סרטון מחגיגת ט"ו בשבט בגינה בשנים קודמות:

השנה חגגנו בגינה במתכונת מצומצמת ברוח של שימור וטיפוח עצים

השנה חגגנו ט"ו בשבט בגינה במתכונת מצומצמת של קבוצת פעילי הגינה בגלל המגבלות שחלות על התכנסות רבת משתתפים. סיירנו בגינה ושוחחנו על משמעות החג ועל מחזור חייהם של העצים, שרנו, שתינו ואכלנו כמיטב מסורת החג. ואת המסורת של אירועים קהילתיים גדולים בגינה בט"ו בשבט נשמור לשנים הבאות.

הנה מקבץ תמונות מחגיגת ט"ו בשבט השנה:

כדי לשתף גם השנה תושבים רבים בשמחת החג, החלטנו לספק לכל מי שרצו לחגוג יחד עם חברים ובני משפחה, חומר עזר מגוון לבחירתכם: חוברת סדר ט"ו בשבט וחוברות מידע על עצים ועל שימורם בסביבה עירונית. כולנו יודעים עד כמה חשוב לשמור על עצים בעיר וט"ו בשבט הוא הזדמנות מצויינת להכיר, לשוחח על כך וליזום פעילויות עם ילדים ומבוגרים (לחצו על הקישור באדום לקובץ שמעניין אתכם):

סדר ט"ו בשבט – במתכונת דומה לזו שבה חגגנו אשתקד. הכין ישראל גלון

עץ אחד – על העצים כיצורים מופלאים. הכינה עמותת יוזמת האנרגיה הטובה

אמץ עץ – שומרים על עצים – רעיונות לפעילויות עם עצים

חבק עץ – שמירה וטיפוח עצים כבר לילדים בגיל הגן, כולל הסברים וחידונים

בואו לבקר ולהכיר את העצים בגינה הקהילתית

כל מי שרוצים לבקר בגינה הקהילתית עם משפחה וחברים בשבוע של ט"ו בשבט מוזמנים להשתמש במדריכים שהכנו לסיורי היכרות עם העצים בגינה – מדריך לסיור עם ילדים ומדריך סיור למבוגרים:

מדריכים להיכרות עם העצים בגינה

ט"ו בשבט שמח לכולנו!

כתיבת תגובה