חגיגת ט"ו בשבט לכל המשפחה וט"ו שנים לגינה

השנה מלאו לגינה 15 (ט"ו) שנים וכמדי שנה ציינו את יום ההולדת במסגרת חגיגת ט"ו בשבט לכל המשפחה בגינה – משפחות מהשכונה ומרחבי העיר.

השנה חגגנו ט"ו בשבט בדרך לא שגרתית – ארחנו בגינה אילנאי מקצועי שהדגים איך לשמור על עצים ותיקים בעזרת גיזום של ענפים גבוהים שמפריעים להתפתחות העץ או עלולים לסכן בני אדם, תחבורה או כבלי חשמל בסביבתם. האילנאי הצטייד בלבוד ובאביזרי טיפוס מתקדמים ובטיחותיים והדגים טיפוס על עץ ברוש גבוה, מותיקי העצים בגינה. ההדגמה נראתה כל כך מקצועית ואמתית שהיו ביננו כאלה שחששו שמדובר בגיזום של ממש….
כך למדנו ששימור וטיפוח עצים לא מסתיימים בהשקיה, דישון וגיזום ענפים נמוכים. לא פעם יש צורך לגזום ענפים גבוהים שצמחו וטופחו לאורך שנים, חלקם כאלה שנראים שממש חבל לפגוע בהם.

חגיגת ט"ו בשבט הסתיימה במשחקים לזיהוי פירות של עצים שגדלים בירושלים ובחלוקת פקעות לשתילה בעציצים – מתנה מהגינה למשתתפים במלאת לה 15 שנים! בהמשך הרמנו כוסית לכבוד יום ההולדת של הגינה. הפעם לא קיימנו סדר ט"ו בשבט שהפך מסורת בגינה, בגלל הרצון להימנע מישיבה צפופה בחלל סגור עקב מגיפת הקורונה.

הנה תמונות מחגיגת ט"ו בשבט בגינה על שלל הרפתקאותיה:

לקראת יום ההולדת לגינה הכנו כתבה עם כמה נקודות ציון חשובות בחיי הגינה. לצפיה לחצו כאן

תזכורת: בשנה שעברה חגגנו ט"ו בשבט במתכונת מצומצמת בגלל מגבלות מגיפת הקורונה ושיתפנו חומר מגוון על שמירה וטיפול בעצים וסרטון מחגיגת ט"ו בשבט בשנים קודמות. צפו בחומרים ובסרטון

כתיבת תגובה