מרגיעים ומעודדים במהלך המלחמה

החל מהימים הראשונים של המלחמה קיימנו בגינה הקהילתית שלנו סדרת פעילויות כדי לעודד ולחזק תושבים ולשמור על תחושה של ביחד. את כל הפעילויות יזמו ומובילים פעילי הגינה בהתנדבות, נוסף לפעילויות התנדבות אישיות של רבים מהם – הכנת מאכלים במרכזים לוגיסטיים בעיר, אפיית עוגות ביתיות לחיילים ועוד.

מוזיקה כמקור עידוד עם פרויקט "צלילי עידוד ותקווה" ומפגשי הרצאה ב"זום"

כולנו יודעים שאין כמו מוזיקה כדי לשמח, לעודד ולחזק. לאחרונה יזמנו באתר האינטרנט של הגינה פרויקט "צלילי עידוד ותקווה" כדי לעודד ולשמח את כולנו. הפרויקט נערך בשיתוף עם ד"ר אורי לשמן, מנצח, מלחין, מעבד ומרצה באוניברסיטאות תל אביב ורייכמן. במסגרתו אנחנו משתפים מדי שבוע שירים אופטימיים שנותנים עידוד, אהבה ותקווה, בצירוף מילות הסבר והשראה אישיות שכותב אורי לשמן – צפו והאזינו

באוקטובר גם ישמנו מפגשי הרצאה ב"זום" על להקות מוזיקליות שהשפיעו על עולם המוזיקה: ביום שישי, 13 באוקטובר, קיימנו מפגש הרצאה ב"זום" על להקת כוורת בשם "כוורת בזום" עם ד"ר אורי לשמן, בהשתתפות עשרות תושבים מרחבי העיר.

ביום שבת, 4 בנובמבר, בשעה 11:00 נקיים מפגש הרצאה נוסף של "הביטלס בזום" עם ד"ר לשמן בנושא: "כל מה שצריך זו אהבה – על הביטלס, הלהקה ששינתה את עולם המוזיקה".

הפעלות קהילתיות למבוגרים במסגרת פרויקט "נרגעים בגינה הקהילתית"

החל באמצע אוקטובר הפעלנו בגינה פרויקט של "נרגעים בגינה הקהילתית במוזיאון הטבע" עם תרגולי צ'יקונג, פלדנקרייז, יוגה וטאי-צ'י בהשתתפות עשרות רבות של תושבים. הפעילויות מתקיימות בקבוצות קטנות והן תמשכנה גם בשבוע הקרוב, כולן במטרה להרגיע ולעודד את המשתתפים. את כל ההפעלות מובילים פעילות ופעילי הגינה בהתנדבות, הן פתוחות לכולם ללא תשלום וללא הרשמה מראש. הפעילויות כפופות להתפתחויות הבטחוניות.

תמונות מהפעלות צ'יקונג, פלדנקרייז ויוגה-טאי צ'י בשבועיים האחרונים בגינה:

פרויקט "הורים וילדים בגינה הקהילתית" עם הצגות והפעלות לילדים

בשבועיים הראשונים של המלחמה קיימנו פעילויות עם הורים וילדים של הכנת עציצים ושקיות צמחי תבלין עבור תושבים מיישובי הדרום והצפון השוהים בבתי מלון בירושלים. הילדים וההורים שתלו, ארזו וציירו ברכות ואנחנו העברנו לבתי מלון לשמחת לבם של כולם.

במקביל אנחנו מפעילים פרוייקט למשפחות צעירות, "הורים וילדים בגינה הקהילתית במוזיאון הטבע", עם סדרת הצגות והפעלות להורים וילדים כדי לשמח ולעודד אותם. הצגה ראשונה, "אילת מטיילת" התקיימה בתחילת בנובמבר, מופע "שירים שמצמיחים כנפיים" התקיים שבוע לאחר מכן, הצגה "דרקון – אין דבר כזה" ב-21 בחודש, שעת סיפור מקסימה "הזחל הרעב" ב-29 בנובמבר ו"אליעזר והגזר" ב-5 בדצמבר. ההשתתפות ללא תשלום וללא הרשמה מראש.

תמונות מההצגה "אליעז והגזר" עם ניר לנדא:

תמונות מסיפור הצגה "הזחל הרעב":

הנה תמונות מההצגה "דרקון – אין דבר כזה":

הנה תמונות ממופע "שירים שמצמיחים כנפיים" עם הזמרת שימרית גריסלמר:

הנה תמונות מהההצגה "איילת מטיילת":

מבצעי הנחות בקניית שתילים כדי לשמח תושבים ולעזור למשתלות

באוקטובר יזמנו, יחד עם "משתלה מהלב", הפועלת בגינה הקהילתית במסגרת עמותת "אור לנפש", מבצע מיוחד של 50% הנחה (ובהמשך הנחה של 30% על כל השתילים במשתלה. זאת המטרה לשמח ולעודד תושבים וכדי לעזור למשתלות ברחבי הארץ המספקות שתילים למשתלה. "משתלה מהלב" היא משתלה שיקומית המעסיקה מתמודדי נפש והמכירה היא בשירות עצמי על בסיס אמון – על "משתלה מהלב"

הנה עוד תמונות מפעילויות שקיימנו בגינה עם מבוגרים ומשפחות עם ילדים:

כתיבת תגובה