הגינה מחופשת לשלגיה בימי חורף מושלגים

מדי שנה אנחנו מצפים לשלג בנפש חצויה – אין כמו המראות הלבנים והאויר הצח להשרות שלווה ולרצות שכל זה יישאר עוד ועוד. לצד זה קיים החשש לנזקים ולמפגעים שייגרמו לצמחייה ולמתקנים בגינה.

בשנותיה הראשונות הגינה חוותה כמה אירועי שלג שבהם נגרמו נזקים גדולים – שני עצי אורן גדולים בני יותר מ-80 שנה קרסו והרסו עצי פרי וערוגות אחד העצים הרס חלק מהחומה ההיסטורית של הגינה ומכוניות במגרש החניה…. בשנים מאוחרות יותר לא היו אירועי שלג בירושלים. אחרי שנים של ציפיה הוא סוף סוף הגיע – ביום רביעי, 17 בפברואר 2021 שלג כיסה בלבן את הגינה. העצים והצמחיה, השבילים, המתקנים, הבריכות והמבנים – כולם השתתפו בחגיגת פורים מוקדמת והתחפשו לשלגיה מיוחדת במינה.

כמעט שנה מאוחר יותר, ביום רביעי, 26 בינואר 2022 בערב, חזר השלג לירושלים ולגינה וכיסה אותה בלבן. נראה שהפעם השלג היה כבד וממושך יותר – הוא הגיע לשיא יופיו ביום חמישי בבוקר ושאריותיו נותרו עד יום שישי. גם הפעם המראות היו קסומים ומשכו מבקרים רבים, כולל שלל ציפורים… השנה גם חווינו נזקים ומפגעים – ענפים של עצים נשברו וקרסו מכובד השלג וחלקם חסמו שבילים ופגעו במתקנים. ענפים של עץ החרוב בכניסה לגינה נשברו וחסמו את השביל המרכזי בגינה וענפי עץ אורן נפלו על גג סככת "קפה גינתי" (ששינתה את שמה ל"בקתה בגינה") וגרמו לחירת מי גשם לתוך הסככה.

בכל אחד משני אירועי השלג האחרונים ליווינו את השלג מהערב, כשהתחיל לרדת ולהערם בלילה, ובבוקר בשיא היופי, את רוב התמונות צילם אלן, מפעילי הגינה.

השלג בגינה בחודש ינואר 2022 (התמונות הראשונות צולמו בתחילת השלג בלילה והשאר למחרת):

השלג בשנת 2021 (גם כאן חלק מהתמונות צולמו בתחילת השלג בלילה):

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. רינה בלונדר

  וואו!תודה על התמונות המיוחדות שמאריכות עבורינו את חווית השלג ! כמו כל מה שקורה ב"גינה הקהילתית" גם פה אנו זוכים למקצועיות נפלאה . תודה אלן על החוויה האומנותית שמשלימה את מה שהטבע מגישה לנו!
  בהערכה רבה
  רינה

  1. menahelgina

   רינה יקרה, תודה על המלים החמות! אמסור גם לאלן. אמנון

 2. רותי

  תמונות יפות להפליא בעקר אהבתי את ענף השקדיה הפורח המצופה בשלג כמו ממתק קסום.

 3. אליה אלכסנדר

  לא להאמין שמדובר בגינה בירושלים המוכרת, התצלומים נראים כאילו הכירו ממקום שבו מתרחשות אגדות והטבע נוצר רק כדי לענג את בני האדם. או שמא בני אדם טובים משפיעים על הטבע ומחממים אפילו את השלג.
  נפלא.
  אליה.