בוסתן קהילתי של צמחי מאכל

הצמחיה בגינה תוכננה במתכונת של בוסתן צמחי מאכל כדי לנסות לשחזר בוסתן היסטורי שהוקם במתחם כחלק מבניית המתחם המשמש כיום את מוזיאון הטבע. אנחנו משתמשים בשיטות גידול אורגניות ללא חומרי הדברה ודישון כימיים. הצמחיה כוללת, לצד כמה עצים ותיקים, עצי פרי נשירים, צמחי תבלין, ערוגות ירקות וצמחים צופניים מושכי פרפרים. את הבוסתן חוצה שביל מרכזי עם צמחי תבלין משני צדדיו.

באזור מימין לשביל גדלים עצי תפוח, אגס, רימון ודובדבן וכן גפנים המטפסים על גדר טרסה היסטורית. לצידם ערוגות ירקות עונתיים שנבנו מחומרים שונים בהתאמה לטופוגרפיה של המקום – ערוגות מלוחות עץ, מאבנים מקומיות, ערוגות מוגבהות וערוגה עגולה דמוית חור מנעול. הערוגות השונות באות להדגים שניתן לתכנן ולהשתמש בחומרים ודגמים שונים לבניית ערוגות, בהתאם לחומרים ולתנאי הקרקע שעומדים לרשותנו.

לצד ערוגות הירקות בנינו מתקן של "בית מלון לחרקים" מקרשים ישנים וחומרים מהטבע. המתקן בנוי בצורה מעוגלת על גזע עץ ברוש ותיק והוא מיועד להזכיר לכולנו את חשיבותם של חרקים בטבע בכלל ולגידול צמחי מאכל בפרט.

באזור משמאל לשביל המרכזי תמצאו עצי חרוב, תפוח, שזיף, אפרסק, לימון, זית ותות וכן ערוגות של צמחים צופניים מושכים פרפרים. בכניסה לשביל תגלו את עץ החרוב שלא נותן פרי ולכן הסבנו אותו לשמש עץ משאלות. בהמשך תמצאו את מתחם "המשחקיה" עם מתקני ישיבה ופעילות לילדים ולמבוגרים.

כתיבת תגובה