"גינטבע" – הורים וילדים בונים קהילה בגינה

תכנית "גינטבע" להורים וילדים יצאה לדרך בתחילת חודש מאי 2023 עם שתי קבוצות שפועלות בימי שלישי אחרי הצהרים. את התכנית מובילים ישראל, גדי ופעילים נוספים בגינה.

הנה תמונות מכמה מפגשים של שתי הקבוצות:

"גינטבע" היא יוזמה חדשה להורים וילדים בני 4-9 במטרה לאפשר להם להכיר, להתנסות וליזום יחד בגינה הקהילתית מגוון פעילויות בנושאי טבע, קיימות ונושאים נוספים ולהתגבש כקבוצה קהילתית יוזמת ופעילה לאורך זמן בגינה. 

התכנית מקיפה סדרת פעילויות והתנסויות בנושאי קיימות וטבע- הכרה וטיפוח עצים, פירות וזרעים, גידול ירקות, הצלת מזון, יצירה מחומרים מהטבע וחומרים ממוחזרים – ובמגוון נושאים נוספים של מוזיקה, יצירה, סיפורים ועוד. חלק מהפעילויות תהיינה עם הנחייה מקצועית חיצונית וחלקן ביוזמה והובלה של ההורים עצמם. משתתפי התכנית גם יוזמנו להשתתף באופן פעיל בפעילויות ואירועים בגינה הקהילתית וגם ליזום פעילויות ואירועים בגינה בעצמם.

במסגרת התכנית יתקיימו בשלב ראשון 8 מפגשים שבועיים ולאחריהם יתקיימו מפגשים ופעילויות המשך שיובילו ההורים והילדים. התכנית גם תכלול שני מפגשי סדנאות יצירה להורים מחומרים ממוחזרים ומחומרים מהטבע במטרה שההורים יקיימו בהמשך הפעלות יצירה יחד עם הילדים.

ההשתתפות בתכנית היא ללא תשלום. המשתתפים התבקשו לשלם סכום חד פעמי של 100 ₪ למשפחה כדמי רצינות שישמשו תרומה למימון תחזוקת הגינה הקהילתית. 

כתיבת תגובה